Zmieniający się świat zaskakuje, szokuje, często zniechęca. Skrajności są często elementem naszej rzeczywistości: bogactwo i ubóstwo, wykształcenie i analfabetyzm, relatywizm i fanatyzm. Niezależnie od warunków życia, statusu społecznego i pochodzenia, każdy człowiek zadaje sobie pytania o sens i cel swojego istnienia, poszukuje odpowiedzi, szczęścia, satysfakcji, spełnienia. Chce być kochany i kochać. Świat oferuje wiele, ale Boża oferta jest niepowtarzalna.

 

Współczesne chrześcijaństwo także bywa przyczyną rozczarowań. To sygnał dla chrześcijan, których świadectwo życia kształtuje obraz Kościoła widziany oczami poszukujących. Czy chrześcijanie mają im coś do zaoferowania? Czy krzyż Chrystusa nie jest najprostszym i najdoskonalszym dowodem Bożej miłości, tej, której poszukuje współczesny człowiek?

Wieczory ProChrist są formą wyjścia naprzeciw poszukiwaniom każdego człowieka. To osiem spotkań, w czasie których usłyszymy zwiastowanie Bożego Słowa, wywiady, muzykę, impulsy do przemyślenia, zobaczymy miniatury teatralne, reportaże i odczujemy gościnną atmosferę.

Dla wspólnoty

Wieczory ProChrist mogą być pomocą dla każdej wspólnoty, która chce aktywnie głosić ewangelię i docierać do współczesnego człowieka. Zaangażowanie jej członków w organizację ProChrist i udział w nim, daje możliwość wykorzystania ich umiejętności i talentów we wspólnym działaniu na rzecz grupy. To okazja na integrację, współdziałanie, wzajemne budowanie się i planowanie rozwoju. To proces, droga do celu, w czasie której zyskują wszyscy zaangażowani. Osiągnięcie celu, czyli dotarcie z przesłaniem Bożej miłości i ofiary Chrystusa do poszukujących i błądzących, jest jednocześnie początkiem kolejnego etapu w życiu każdej wspólnoty - włączenia nowych osób do swojego grona, opieka i wspieranie się w duchowym rozwoju.
Krzyż Chrystusa jest miejscem, pod którym rozpoczyna się nowe życie człowieka. Obowiązkiem chrześcijanina jest niesienie go i stawianie przed każdym, kogo spotyka na swojej drodze.

Czy chcesz robić to DlaChrystusa? ProChrist to odpowiedź.